ZadzwońWyceń teraz

Jak czyścić aluminium anodowane

Aluminium anodowane w warunkach domowych nie jest narażone na korozje czy odbarwienia w takim stopniu, jak materiał podatny na warunki atmosferyczne. Niemniej jednak należy dbać o czystość materiału anodowanego. Najprostszym sposobem na pozbycie się delikatnych zabrudzeń na naszych kratkach do grzejników kanałowych, jest przetarcie powierzchni czystą, bawełnianą szmatką. Wcześniej należy nasączyć płynem do szyb, takim jakim stosuje się w warunkach domowych. W szczególności ciemne kolory anody jak czarny, brąz czy szampan należy traktować z dużą ostrożnością. Można zastosować również inne detergenty o współczynniku pH 6-8. Jednak żadne z tych detergentów nie może zawierać chloru, gdyż ma on negatywny wpływ na powierzchnie anodowanego materiału.

 

Do czyszczenia mocno zabrudzonych powierzchni aluminiowych, można również zastosować wodne rozpuszczalniki, rozcieńczalniki lub spirytus mineralny. Po tym zabiegu, powierzchnie anodowaną należy przetrzeć inną, wilgotną, a przede wszystkim czystą i miękką szmatką.Zabrudzenia, których nie da się usunąć płynem do szyb, lub rozpuszczalnikami można spróbować wyczyścić mleczkiem np. CIF, jednak pierwsze próby należy należy przeprowadzić na szczeblu zapasowym lub na stronie kratki, która nie będzie widoczna. Należy pamiętać że preparaty w formie mleczka należy stosować w ostateczności.

 

Czyszczenie anody , aluminium anodowanego nie odpowiednim preparatem, mleczkiem ze zbyt grubym ziarnem, zabrudzoną szmatką, może spowodować drobne rysy na materiale. W takiej sytuacji, jak również w sytuacji, kiedy nie da się doczyścić powierzchni anodowanej, należy skorzystać ze szczebli zapasowych, która firma Reiker CfC zawsze powierza swoim Klientom przy pierwszym zakupie.
Jak w maskownicy grzejnika kanałowego wymienić elementy uszkodzone ? Zapoznaj się naszą instrukcją wymiany poszczególnych szczebli, która dostępna jest tutaj

 

Czyszczenie anody

Aluminium anodowane wymaga czyszczenia w celu zapewnienia świeżości i odpowiedniego wyglądu