ZadzwońWyceń teraz

Osłona na grzejnik kanałowy

Jeden produkt – tak wiele możliwości…

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów tworzymy gotowe produkty pod każdy wymiar.
Każda maskownica powstaje pod indywidualne zamówienie, według listy parametrów, które dowolnie
można konfigurować.

Opis grzejnika

      • 1

        RANT WANNY
        Miejsce, w którym leży gotowa kratka. Wysokość kratki powinna licować z górną częścią rantu. Najbardziej popularne wysokości kratek to 20 oraz 18mm.

      • 2

        OBRAMOWANIE OZDOBNE TYP L
        Obramowanie służy do przykrycia szczelin pomiędzy wanną, a podłogą. Stosuje się ją przede wszystkim w miejscach, gdzie należy zostawić przerwy dylatacyjne. Ramki ozdobne dostarczane są w 4 elementach (2 długie i 2 krótkie) i docinane są do odpowiedniego kąta. Listwa od spodu ma przygotowaną taśmę dwustronną, którą następnie przykleja się do podłogi. Listwa L dostępna jest w czterech rozmiarach: 15x15x1,5mm i 20x20x2mm oraz 20x8x1,5mm i 14x10x1,5mm – dwie ostatnie pozycje są fazowane. Wszystkie listwy mogą być w kolorze maskownic /  kratek. W przypadku, gdy podłoga jest równo wykończona i przylega do wanny, wówczas nie ma potrzeby stosowania ramek. Ważne: kratki bez obramowania są szersze, przez co w późniejszym etapie nie da się zainstalować obramowania.

      • 3

        SZCZEBLE KRATKI
        Szczeble kratki mogą być wykonane z różnych materiałów: drewno, aluminium, stal nierdzewna (więcej szczegółów w zakładce: „Produkty„). W zależności od potrzeb szczeble mają różne wysokości, dzięki czemu nasze kratki można dopasować do większości grzejników dostępnych w Europie. Obecnie najniższa wyprodukowana kratka miała zaledwie 8mm, a najwyższa 40mm. Dla zrekompensowania nierówności lub podniesienia kratki o 1-5mm należy zastosować podkłady tłumiące wykonane z litej gumy, dostępne w akcesoriach: https://reiker.pl/products/akcesoria/

      • 4

        WYMIENNIK CIEPŁA
        Znajdujący się w wanie wymiennik ciepła, składa się m.in. z cieniutkich lamelek / blaszek, które należy chronić przed wygięciem, zniszczeniem. Do tego celu służą kratki maskujące. Bogaty wybór produktów pozwala klientowi wybrać odpowiednią osłonę, dopasowaną do indywidualnych wnętrz.

      • 5

        DYSTANSE
        Wszystkie kratki na grzejniki kanałowe muszą mieć odpowiednią przepustowość powietrza. Do tego celu, oraz do celów wizualnych, służą dystanse o różnej długości. Najbardziej popularnym, a zarazem najbardziej estetycznym dystansem dla kratek aluminiowych jest dystans o długości 12mm. Wówczas patrząc z góry mamy szczebel o szerokości 10mm oraz dystans o długości L=12,5mm. Dla kratek drewnianych, gdzie standardowym przekrojem szczebla jest rozmiar 20×14, najbardziej odpowiednią długością jest dystans 15mm. Jednak to klient decyduje o długości dystansu. Dostępne długości: 5mm, 7,5mm, 10mm, 12,5mm, 15mm, 17,5mm. Im mniejszy dystans, im gęściej są szczebelki obok siebie, tym mniej ciepła wychodzi z grzejnika na zewnątrz.

  • Zamawianie kratki

    • KIEDY ZAMAWIAĆ
      • Grzejniki montowane w podłodze posiadają różne długości i szerokości, aby dopasować ilość ciepła do otoczenia (efektywność energetyczna). Wszystkie grzejniki kanałowe podczas montażu wymagają odpowiedniego przygotowania, o którym wspomina każdy producent grzejnika (ulotka lub informacja na stronie www). Ważnym elementem jest dopasowanie wysokości rantu wanny do wysokości wykończonej już podłogi (wielu producentów stosuje stopki regulacyjne, dzięki którym wysokość można regulować po ułożeniu podłogi). Tutaj zbieramy informację o żądanej wysokości kratki.
        Kolejną ważną czynnością jest ułożenie grzejnika w taki sposób, aby po całej jego długości wymiar wewnętrzny kanału, był wszędzie taki sam (producenci często dają rozpórki, zdarza się jednak zalać wannę grzejnika wylewką, a po usunięciu rozpórek, wanna się zaciska, tracąc tym samym wymiar). Jeśli już mamy pewność, że wanna jest równa na całej długości, należy sprawdzić czy element wykończeniowy podłogi (deska, panel, płytka,… etc…), będzie równo dotykał rantu wanny, czy też będzie zastosowana szpara dylatacyjna (przerwa pomiędzy wanną, a podłogą).
        Posiadając te informację, można przystąpić do zamawiania odpowiedniego zestawu.

     

    • JAKI ZESTAW ZAMÓWIĆ
      • W zależności od potrzeb, można zamówić samą kratkę (elementy 3 + 5) lub kratkę z obramowaniem typu L (element 2).
        Jeżeli podłoga będzie stykała z wanną, lub jeśli będzie zastosowane wykończenie łącznikowe np. korek, silikon, fuga, to nie jest konieczne stosowanie ramki ozdobnej typu L. W takiej sytuacji należy skorzystać z przykładowego pomiaru kratki bez listew ozdobnych: Instrukcja mierzenia bez ramek ozdobnych
        Natomiast jeśli przewidziana jest ramka, wówczas należy dokonać pomiaru wg przykładowej instrukcji: Instrukcja mierzenia kratek wraz z ramkami dekoracyjnymi
        Ramki dostępne są w tych samych kolorach anody co kratka, dzięki czemu zestaw będzie tworzył estetyczną całość.
        Wymiary ramek: 15x15x1,5mm lub 20x20x2mm. Ramka 15mm zasłania dylatacje do ok 11mm, natomiast ramka 20mm zasłania nierówność do ok 16mm. Nowe ramki, fazowane: 14x10x1,5mm oraz 20x8x1,5mm.