ZadzwońWyceń teraz

Śrutowanie aluminium przed anodowaniem

Udoskonalając nasze już niesamowite produkty, wprowadzamy dodatkową obróbkę naszych profili. Jest to śrutowanie naszych profili aluminiowych, przed procesem galwanizacji (anodowania). Dzięki tej metodzie uzyskaliśmy jeszcze lepszą jakość naszego surowca.

Czym jest śrutowanie ? Śrutowanie aluminium to precyzyjna i dokładna metoda oczyszczania powierzchni ze wszelkich zanieczyszczeń. Ta bardzo ważna obróbka służy również do pozbywania się mikro zagłębień, które przyczyniają się do powstawania ognisk korozji. Metoda śrutowania niweluje również drobne rysy wzdłużne powstałe w wyniku tłoczenia (wyjścia z matrycy), które to rysy są naturalnym efektem tłoczenia / nie jest to skaza czy wada materiału.

Aluminium po takiej obróbce ma powłokę delikatnie szorstką, matową przy jednoczesnym uzyskaniu najwyższej jakości powierzchni dekoracyjnej. Dzięki tej metodzie nasze kratki na grzejniki kanałowe będą służyły przez bardzo długie lata. Początkowo metodę tą wprowadzamy dla profili 18×10, które są tłoczone na naszych matrycach. Śrutowanie aluminium przed anodowaniem dostępne jest dla następujących kolorów: INOX, szampan, złoto, ciemny brąz, czarny – maskownice w sześciu kolorach anody

Śrutowanie aluminium

Śrutowanie aluminium przed anodowaniem (procesem galwanizacji)